بسیاری ازما علاقه به ضبط ویدیو و تولید محتوا در اینستاگرام و درامدزایی داریم .ولی شایع ترین مشکل این است که دوست نداریم چهره صورتمان را به دیگران نشان دهیم به خاطر همین از ضبط ویدیو منصرف میشویم.

در این مطلب روش های ضبط ویدیو بدون چهره رابه شما بگوییم تابتوانید به راحتی شروع به کارکنید.

پس تا انتهای این مطلب با من همراه شوید……

امروزه به خاطر اینکه محدودیت اینترنت و سرعت برای افراد عادی نیز وجود ندارد، افراد به راحتی میتوانند به ویدیو ها دسترسی پیدا کنند برای همین بیشتر افراد تمایلی به استفاده از عکس و خواندن متن برای هر کاری را ندارند و بیشتر سعی بر این دارند ک از ویدیو ها ی اموزشی استفاده کنند. و این بسیار امریست طبیعی چون در محتوای ویدیوئی منظور به راحتی و سریع تر از متن انتقال میابد و میتوان در یک محتوای ویدیوئی کار های مختلفی انجام داد و تنوع در یک تولید ویدیوئی بیشتر است .

به خاطر همین امر امروزه بسیاری از افراد سرشناس در وب میگویند که ویدیو ،آینده وب و محتوا در وب است پس از الان خود را برای ان زمان اماده کنیم و بی شک این تصمیمیست بسیار عقلانی.

تولید محتوای ویدیوئی بدون چهره

بعد از توضیحات بالا به موضوع اصلی خود ک چگونگی ضبط ویدیو بدون دیده شدن تصویر باز میگردیم.

ولی در اخر برای ضبط یک ویدیو ما باید جلوی دوربین قرار بگیریم ، چون در ساخت محتوای ویدیوئی این امریست طبیعی اما در اینجا راهکار هایی وجود دارد که در حال حاضر از شر این مشکل راحت شوید.

1 عامل مهم در محتوای ویدیو

مهم ترین بخش ویدیو صوت است ک با استفاده از همین امر میتوان به تولید محتوا پرداخت. امروزه شاهده ویدیو هایی در فضای مجازی و اینستاگرام هستید، که فرد فقط با استفاده از صدا به تولید ویدیو میپردازد و در اصل نقش گوینده را در ویدیو ایفا میکند. وتصویری ک شما از ویدیو میبینید تصاویر و ویدیو هایی است فرد از ویدیو و سایت و دیگر منابع جمع اوری کرده است. اگر متن بالارا متوجه نشدید باید بگویم ک منظور از متن بالا این است ک فرد با استفاده از صدای خود و تصاویری مرتبط با محتوای ویدوئی خود منظور خود را به بیننده منتقل میکند.

شاید شما بگویید ک این ترفند برای تولید محتوا ویدیوئی جواب نمیدهد. ولی اگر به اینستاگرام و محتویات ویدیوئی این چنینی سری بزنید خواهید دید ک درپیج های سرگرمی و اموزشیو…. چگونه با استفاده از صدا و بدون استفاده از چهره ی شخصی به تولید محتوا میٍپردازند .

استفاده از صوت بر روی صحفه نمایش

روش دیگر در ضبط ویدیو بدون چهره استفاده از صوت و صدا بر روی صحفه نمایشی است. در این ویدیو افراد با استفاده از محصولات تصویر صحفه نمایش خود را به نمایش میگذارند و با استفاده از صوت و صدا ی خود و بدون دیدن چهره خود شخص به تولید محتوا دمیپردازند.ویدیو های گیم پلی ،آموزشی و…نمونه ای از این ویدیو ها هستند ک میتوان با این روش ضبط کرد.

برای استفاده از این ترفند لازم است کمی فکر کرد تا ایده های بهتر و ترفند های جالبتر برای استفاده از این سبک تولید محتوا ویدیوئی پیدا کرد.

استفاده از فیلتر و برنامه Facecam

فیلتر و برنامه های فیس ایموجی یکی دیگر از روش های ضبط ویدیو بدون تصویر هستند ک امروزه دربرنامه اینستاگرام بسیار رایج شده اند.در این نوع تولید محتوا شخص باید جلو دوربین قرار بگیرد ولی به جای تصویر خود با استفاده از دوربین گوشی وبرنامه مورد نظر به جای تصویر خود شخص یک آوارتار یا ایموجی ک قبلا انتخاب کرده اید نمایش داده میشود.ک حرکات او کاملن شبیه به حرکات شماست و منظور شما را به راحتی به مخاطب میرساند.بهترین راه برای فهمیدن این ترفند این است ک یک بار از برنامه facecam یا اینچنین برنامه ها استفاده کنید تا متوجه چگونگی ان شوید.

ضبط محتوا روی پاورپوینت

روش بعدی در ویدیو های بدون چهره استفاده از پاور پوینت است ک روشی رایج بین مدرسان و معلمان قرار گرفته است.اگرشما هم قصد ویدیوی اموزشی دارید بهترین روش استفاده از روش پاور پوینت است.خوشبختانه برنامه پاورپوینت دارای انمیشن های مختلفی است ک به بهتر و جذاب شدن ویدیو شما کمک فراوانی میکند.در برنامه های پاورپوینت هم میتوان فقط از تصویر بدون صدا استفاده کرد و هم میتوان برای فهم بهتر مخاطب از صدای خود ویا صدا های مرتبط با موضوع انتخاب کرد.

نتیجه گیری..

در این مقاله سعی بر این بوده که روش هایی را بگوییم تا شما بتوانید بدون استفاده از چهره خود تولید محتوای اینترنتی بکنید.به صورت کلی اگر قصد دارید تولید محتوای ویدیوئی بدون چهره انجام دهید روش پاورپوینت یا استفاده از فیلتر و یا صحفه نمایشی بهترین و رایج ترین راها هستند ک درحال حاضر بیشتر در برنامه های مختلف بخصوص اینستاگرام مورد استفاده تولید کننده محتوا های ویدیوئی قرار میگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *